RESTAURACE

Plzeňka U Zelené ratolesti byla otevřena na jaře roku 2015. Je umístěna v historickém českobudějovickém domě, který v roce 1821 nechal přestavět Tadeáš Lanna jako dům sloužící provozu Koněspřežné železnice z Českých Budějovic do Lince. V jeho severním křídle byl od počátku zájezdní hostinec – nyní Plzeňka U Zelené ratolesti.

Před jejím otevřením jsme hledali koncept, který by zachoval důraz na kvalitní pivo a zároveň měl jiný charakter kuchyně a klidnější prostředí než je v sousední Kozlovně. Chceme dokázat, že lze provozovat, pod jednou střechou dva odlišné styly gastronomie.

V Plzeňce připravujeme moderní italskou kuchyni. Za zdravím a vitalitou Italů stojí, kromě sluníčka a dostatečného odpočinku, hlavně kvalitní víno, olivový olej a česnek. Tyto tři suroviny jsou v Italské kuchyni naprosto nepostradatelné. Slunci, bohužel, poručit nedokážeme, ale to ostatní u nás sto procentně najdete. Krédem naší restaurace není nakrmit co největší počet hostů za co možná nejnižších nákladů. Nabízíme Vám životní styl, kterého jsme sami zastánci. Nabízíme Vám příjemné, nekuřácké prostředí, kde si odpočinete a v klidu vychutnáte kvalitní jídlo. Výběr používaných surovin v naší restauraci se řídí kvalitou nikoliv nízkou cenou. Proto vybíráme co možná nejlepší suroviny, které pro Vás osobně přivážíme z různých oblastí Itálie.

Vedle kuchyně je srdcem Plzeňky výčep. Čepujeme Pilsner Urguell ze čtyř pětisetlitrových tanků. Doplňuje jej special Master tmavý , Cider Kingswood a nealkoholický Birell. Tanky jsou umístěny u vchodu, při osvětlení jsou viditelné z ulice. Zárukou nejvyšší kvality piva na čepu je především osobnost šéfvýčepního Miroslava Vorlíčka, který je nositelem prestižního titulu „Pan výčepní Pilsner Urguelle„

Zajímavý je i výběr z naší vinotéky, která obsahuje česká, moravská, rakouská, francouzská, španělská a italská vína, která pro Vás osobně vybíráme a přivážíme z různých oblastí – z malých i středně velkých vinařství. Zároveň si můžete vychutnat značkovou Italskou kávu Marcafé, trendy míchané drinky a samozřejmě ostatní alko i nealko nápoje.
V létě pak je nespornou předností venkovní terasa ve vnitřním nádvoří tohoto trojkřídlého domu.

  • RestauraceFoto01
  • RestauraceFoto01
  • RestauraceFoto02
  • RestauraceFoto03
  • RestauraceFoto04
  • RestauraceFoto01
  • RestauraceFoto02
  • RestauraceFoto03
  • RestauraceFoto04